20% ukończone

Godziny w tym sprincie

15 godzin

Całkowita liczba godzin

60 godzin

Budżet sprintu

66 zł

Zadania zrealizowane w tym sprincie

  • Dodanie walidacji do formularzy
  • Obsługa obiektów: Post, SocialMediaPlatform, Page
  • Zmiana koncepcji aplikacji
  • Z poziomu listy postów edycja posta w formie wysuwane belki

Ten sprint przedłużył się o tydzień z powodu istotnej zmiany koncepcji. Zamiast pełnej automatyzacji procesu zarządzania kontami, postanowiłem wprowadzić model współpracy użytkownika z asystentem AI.

Dlaczego zmieniłem koncepcje?

  1. Obawiałem się, że pełna automatyzacja, szczególnie generowanie treści przez AI, może napotkać na problemy z akceptacją przez platformy takie jak Facebook. Istnieje ryzyko, że Facebook mógłby odrzucić aplikację, obawiając się, że stanie się ona narzędziem do masowego tworzenia treści przez boty, co mogłoby prowadzić do zalewu niskiej jakości postów.
  2. Decydując się na model z asystentem AI, paradoksalnie upraszczam cały proces. Kluczowe decyzje pozostają w rękach użytkownika, co minimalizuje ryzyko związane z nieautoryzowanym działaniem AI. Użytkownik będzie mógł wykorzystać AI do wspomagania procesu, ale to on decyduje, jakie treści ostatecznie pojawią się na jego profilu.
  3. W nowym modelu mogę zaoferować więcej funkcjonalności, które byłyby trudne do wdrożenia przy pełnej automatyzacji. Na przykład, użytkownicy będą mogli tworzyć posty na podstawie transkrypcji wideo po wklejeniu linku do filmu, lub analizować profile konkurencji i na tej podstawie generować treści.

Związku ze zmianą koncepcji zmieniłem także nazwę aplikacji: sociahelper.com (budżetu nie zmieniam bo domena zostanie na kolejny projekt).

Zmiany w MVP

Dla uproszczenia i zminimalizowania początkowych wyzwań, zdecydowałem się w ramach MVP na ograniczenie użytkownika do dodania tylko jednej strony, która może być połączona wyłącznie z Facebookiem.

Nauka i postępy w kodowaniu

W ramach sprintu douczyłem się jak w podstawowy sposób walidawać formularze w React

Dodałem także endpointy do zapisywania i odczytywania postów, a struktura routingu wygląda następująco:

/app
  /api
    /posts
      /edit
        /[id]
          route.tsx
      /remove
        /[id]
          route.tsx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *